Nowy numer 39/2023 Archiwum

Procesje Bożego Ciała w diecezji

W najbliższy czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia w parafiach całej diecezji odbędą się uroczyste procesje eucharystyczne. W Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie procesjom będą przewodniczyć biskupi.

Biskup Tadeusz Lityński poprowadzi procesję eucharystyczną w Głogowie. Wyruszy ona po Mszy św. sprawowanej o godz. 9 w kościele pw. św. Mikołaja, a zakończy się w kościele pw. św. Klemensa.

W Gorzowie Wlkp. procesja pod przewodnictwem bp. Adriana Puta wyruszy z katedry gorzowskiej po Mszy św. o godz. 10, przejdzie ulicami Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, Sikorskiego i zakończy się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą.

W Zielonej Górze procesji będzie przewodniczył bp Paweł Socha. Zielonogórska procesja wyruszy z konkatedry pw. św. Jadwigi Śląskiej po Mszy św. o godz. 9.30, a zakończy przy kościele pw. Najśw. Zbawiciela.

Tego dnia odbędą się także wieczorne koncerty uwielbienia. Zielonogórskie Uwielbienie odbędzie się na placu przy kościele pw. Ducha Świętego o godz.19.30. Natomiast Głogowski Wieczór Chwały w ruinach kościoła św. Mikołaja rozpocznie się o godz. 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast