Nowy numer 47/2023 Archiwum

Gość z Japonii w zielonogórskiej konkatedrze

Przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa był przez trzy dni gościem parafii konkatedralnej. Przyleciała tu aż z Japonii.

S. Lucą Marią Ritsuko Oka, bo o niej mowa, na początku roku została wybrana na przełożoną generalną zgromadzenia. – Odwiedzam po kolei wszystkie nasze wspólnoty, a nasze zgromadzenie ma domy w Japonii, Korei Południowej, Wietnamie (tam nie ma jeszcze klasztoru) oraz w Polsce, gdzie mamy klasztory w Niepokalanowie, Kosinie, Przemysłu, Strachocinie i właśnie w Zielonej Górze. I każda z tych placówek ma inną specyfikę pracy – wyjaśnia s. Ritsuko.

– Odwiedzam wszystkie placówki, bo żeby lepiej poznać ludzi, trzeba poznać miejsce, w którym żyją i pracują. I to jest główny cel mojej wizyty – dodaje.

Gość specjalny z Japonii przypomina, że Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa jest szczególnie oddane Matce Bożej. – To jest naszym charyzmatem – mówi przełożona generalna. – Nasze zgromadzenie jest małym zgromadzeniem i nie chodzi o to, żebyśmy nie wiem jak się rozrastali, ale by w tej naszej małości, jak w życiu Maryi, mogły się objawić wielkie dzieła Boże. I to jest zadaniem naszego zgromadzenia i pewnie dla każdego chrześcijanina – dodaje.

Zgromadzenie pochodzi aż z Japonii. Tam w 1950 r. założył je polski franciszkanin, o. Mieczysław Maria Mirochna, który wyjechał na misje na Daleki Wschód wraz ze św. Maksymilianem Kolbem.

Przy zielonogórskiej konkatedrze siostry posługują od 2005 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy