W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 7 października odbędzie się doroczna pielgrzymka róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka. Tego dnia do sanktuarium zostaną wprowadzone relikwie niedawno beatyfikowanej rodziny Ulmów.
Do błogosławionej rodziny nawiązuje też hasło pielgrzymki: „Nikt nie ma większej miłości”, która rozpocznie się o godz.10. W programie przewidziano Różaniec na dróżkach rokitniańskich, występ lubuskiego kwartetu Lepiej Późno Niż Wcale, świadectwo młodzieży o modlitwie różańcowej, a w samo południe Mszę św. pod przewodnictwem emerytowanego metropolity przemyskiego abp. Józefa Michalika.
- Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r. Szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca - przypomina ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.
- Natomiast Apostolat Margaretka zrzesza osoby modlące się za kapłanów. Powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórkę stanowi margaretka - grupa modląca się w intencji konkretnego księdza. Tworzy ją siedem osób - podobnie jak siedem płatków składa się na kwiat margaretki - które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia - dodaje.
Więcej o pielgrzymce w wywiadzie z kustoszem rokitniańskiego sanktuarium: TUTAJ.