Nowy numer 47/2023 Archiwum

Msza św. w stołówce Caritas

Dziś w stołówce Caritas przy ul. Bema w Zielonej Górze odbyła się Msza św. w intencji osób w kryzysie bezdomności. Wszystko w ramach Światowego Dnia Ubogich, obchodzonego w tym roku pod hasłem: "Nie odwracaj się od biedaka".

Jak co roku w ramach obchodów nie zabrakło wspólnej modlitwy. - Papież Franciszek siedem lat temu wprowadził w życie Kościoła kolejny ważny moment. Chciał, aby w sposób szczególny zauważyć ludzi bezdomnych i ubogich. My oczywiście też włączamy się w te obchody. Tydzień temu byliśmy z osobami w kryzysie bezdomności na Jasnej Górze, a dziś zaprosiliśmy osoby, które na co dzień korzystają z naszej stołówki na Mszę św. w ich intencji - wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Po Mszy św. był nie tylko obiad, ale też niespodzianka. W jej przygotowanie włączyła się młodzież. - W ramach Światowego Dnia Ubogich wraz z wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas przygotowaliśmy dla podopiecznych korzystających z naszej stołówki drobny upominek: słodką niespodziankę oraz ciepłe skarpetki, które zebrali w swoich szkołach - wyjaśnia Dominika Łapucha z Caritas.

Dziennie ze stołówki Caritas korzysta ok. 150 osób. Wśród nich jest pan Tomasz. - Bez tej pomocy nie wiem, jakbym dał sobie radę. To miłe, że ktoś o nas pamięta i wspiera nas także w tym dniu - mówi z uśmiechem.

Diecezjalna Caritas pomaga osobom w kryzysie bezdomności każdego dnia i na różne sposoby. To nie tylko stołówka w Zielonej Górze i Głogowie, ale także łaźnia i ogrzewalnia. Osoby w potrzebie mogą też korzystać z magazynu pomocy rzeczowej i żywnościowej w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. Poza tym w Winnym Grodzie i Żukowicach k. Głogowa działają schroniska aktywizujące dla bezdomnych mężczyzn. Na co dzień Caritas pomaga także osobom w kryzysie bezdomności w wypełnianiu dokumentów oraz załatwianiu spraw urzędowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy