Nowy numer 09/2024 Archiwum

Caritas na międzynarodowej konferencji w Atenach

Diecezjalna Caritas prezentowała przykłady dobrych praktyk w zakresie aktywizacji osób w kryzysie bezdomności na międzynarodowej konferencji w Atenach.

Schroniska, jadłodajnia, łaźnia i ogrzewalnia - to tylko część placówek diecezjalnej Caritas wspierającej osoby w kryzysie bezdomności. - Wspieramy, prowadzimy, pomagamy, ale i mamy konkretną ofertę na przeciwdziałanie bezdomności - wyjaśnia Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. - Lata doświadczeń w pracy z osobami w kryzysie bezdomności, wiedza oraz umiejętności, współpraca ze specjalistami z różnych dziedzin, są podstawą budowania przez Caritas systemu wsparcia najbardziej potrzebujących - dodaje.

Diecezjalną Caritas 23 listopada na konferencji w Atenach reprezentował Roman Romanowski - kierownik Schroniska Caritas w Zielonej Górze, oraz Dominika Iwan - kierownik projektów Caritas. Opowiadali tam o najlepszych praktykach w zakresie aktywizacji osób w kryzysie bezdomności.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawicieli organizacji obywatelskich, nauki i administracji różnego szczebla m.in. z Grecji, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Malty, Rumunii i Polski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy