Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów wędrują po naszej diecezji

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów wędrują po naszej diecezji przejdź do galerii

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, które na przeszło tydzień trafiły do naszej diecezji. Dziś wierni mogą modlić się za ich wstawiennictwem w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

 
Relikwie w naszej diecezji będą do 6 stycznia. Krzysztof Król /Foto Gość

Peregrynacja to inicjatywa zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Relikwie każdego dnia goszczą w innej miejscowości naszej diecezji. Najpierw były Grodowcu, potem w Głogowie, Żarach i Nowej Soli, a dziś trafiły do parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Zielonogórzanie czuwają przy relikwiach od samego rana. - Podziwiam tę rodzinę, znam jej historię. Dziś szczególnie modliłam się za swoją rodzinę - mówiła po wyjściu z kościoła jedna z zielonogórzanek.

Do modlitwy zapraszają zielonogórscy kapłani. - Ufam, że tak ja my, kapłani, w styczniu kolędujemy, czyli odwiedzamy rodziny w swoich parafiach, tak nawiedzenie relikwii w naszym mieście i naszej diecezji przyniesie piękne owoce miłości małżeńskiej i rodzicielskiej - zauważa ks. Zygmunt Zimnawoda, dziekan Dekanatu Ducha Świętego w Zielonej Górze.

- Relikwie w naszej diecezji będą tylko osiem dni i to jest jedyna parafia zielonogórska, do której trafiły, więc przybywają wszyscy zielonogórzanie, a nie tylko wierni naszej parafii. To wielka okazja do modlitwy za nasze rodziny - dodaje ks. Rafał Witkowski, który posługuje w parafii pw. Ducha Świętego.

Po południu o godz. 17.10 zaplanowano Różaniec w intencji małżeństw i rodzin, a później modlitwę w intencji dzieci, młodzieży, rodzin i kobiet w stanie błogosławionym. Natomiast o godz. 18 będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin.

Za przebieg peregrynacji w poszczególnych parafiach odpowiadają ich proboszczowie, a koordynatorem ogólnym diecezjalnej peregrynacji jest ks. Mariusz Dudka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

« ‹ 1 › »
Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów w Zielonej Górze

Foto Gość DODANE 03.01.2024 AKTUALIZACJA 03.01.2024

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów w Zielonej Górze

Trwa ogólnopolska peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów, które na tydzień trafiły do naszej diecezji. Dziś wierni mogą modlić się za ich wstawiennictwem w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.​  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

publikacja 03.01.2024 13:21

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BŁOGOSŁAWIENI
  • DIECEZJA ZIELONGÓRSKO-GORZOWSKA
  • RELIKWIE
  • RODZINA ULMÓW
  • ZIELONA GÓRA

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X