Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jałmużna wielkopostna z Caritas

Nie macie pomysłu na wielkopostną jałmużnę? Caritas ma dla was konkretną propozycję, która otwiera serca na Boga i bliźniego.

Jałmużna wielkopostna to jedna ze stałych akcji diecezjalnej Caritas. Skierowana jest głównie do wolontariuszy szkolnych kół Caritas i parafialnych zespołów Caritas, ale też każdej osoby, która chce jeszcze pełniej przeżyć Wielki Post. - Akcja zachęca do rezygnowania z przyjemności i wrzucania zaoszczędzonych pieniędzy do tekturowej skarbonki - wyjaśnia Dominika Łapucha z diecezjalnej Caritas.

- Nie chodzi o to, żeby oddawać coś, co nam zbywa, ale coś, co ma dla nas wartość. Zebrane pieniądze na koniec Wielkiego Postu przekazujemy do swojej parafii czy PZC, które ma najlepsze rozeznanie, kto w parafii potrzebuje pomocy. Później zostaną przeznaczone na pomoc osobom starszym - dodaje.

Skarbonki dostępne są jeszcze w Caritas diecezjalnej, można zapytać też w swojej parafii. - Jeśli skończą się, wystarczy zrobić własną! Może być słoik, koperta - cokolwiek, gdzie będziemy mogli wrzucać pieniądze - podkreśla D. Łapucha.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy