Nowy numer 15/2024 Archiwum

Świąteczny paschalik Caritas na pomoc seniorom i bezdomnym

Trwa wielkanocna akcja Caritas! W jej ramach największa organizacja charytatywna w naszej diecezji rozprowadza paschaliki na świąteczny stół.

To akcja analogiczna do Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym przypadku jest to świeca nawiązująca do wielkanocnego paschału. Dochód z jej sprzedaży ma też inny cel. - Podobnie jak w latach ubiegłych planujemy, aby część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona została na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z Usługami Opiekuńczymi dla Bezdomnych Mężczyzn w Żukowicach, które od stycznia 2021 roku jest naszą placówką, oraz tradycyjnie już w naszej diecezji dla seniorów, którzy potrzebują wsparcia - wyjaśnia Sylwia Grzyb, rzecznik diecezjalnej Caritas.

- Kościół w czasie Wielkiego Postu zachęca nas do postu, modlitwy i jałmużny, aby przygotować nasze serce na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem. Pamiętajmy w tym czasie o ubogich i potrzebujących - dodaje.

Caritas w tym roku chce rozprowadzić 28 tys. paschalików. Świece będą do nabycia we wszystkich kościołach na terenie naszej diecezji oraz w księgarniach św. Antoniego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy