Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Zielonogórsko-Gorzowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Nasze media
    • WIARA.PL
    • RADIO eM
    • MAŁY GOŚĆ
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • PARAFIE
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
zgg.gosc.pl → Wiadomości z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej → Najlepsi młodzi bibliści w diecezji

Najlepsi młodzi bibliści w diecezji przejdź do galerii

Trwa Tydzień Biblijny. W III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze 18 kwietnia odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Kto w tym roku pojedzie na ogólnopolski finał?

 
Najlepsza siódemka wraz z opiekunami. W konkursie wystartowało 56 uczestników. Krzysztof Król /Foto Gość

Wszystko to pod egidą Katolickiego Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W tegorocznej edycji uczniowie musieli wykazać się wiedzą jednej księgi ze Starego Testamentu i jednej z Nowego. A dokładnie Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie. – To obszerny materiał, a przypomnę, że trzeba znać przypisy i komentarze, ale widać, że uczestnicy są dobrze przygotowani – podkreśla ks. Piotr Bartoszek, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. – Konkurs to dobra okazja, aby zacząć przygodę z Pismem Świętym – dodaje.

Najpierw uczniowie rozwiązywali test pisemny, który wyłonił najlepszą siódemkę. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Urbańska z V Liceum Ogólnokształcącego. Drugie – Debora Szmytkiewicz z I LO w Gorzowie, a trzecie – Zuzanna Sandowycz ze ZS w Szprotawie.

Zwyciężczynię do udziału w konkursie namówiła katechetka s. Anna Kraśner ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. – W czasie czytania opracowywałam sobie pytania i później na ich podstawie się uczyłam. Oprócz tego słuchałam audiobooka – wyjaśnia zwyciężczyni, która podkreśla, że Biblię warto czytać nie tylko dla konkursów. – Taki konkurs może być dobrym początkiem. Dzięki Pismu Świętemu możemy tak naprawdę poznać siebie i to, co Bóg do nas mówi – dodaje.

Nie jest łatwo zachęcić młodych do udziału, ale co roku nie brakuje chętnych. – Część młodzieży chętnie sięga po Pismo Święte. Później jest trochę gorzej z systematycznością w czytaniu bo faktycznie do takiego konkursu trzeba więcej przysiąść i zapamiętać sporo szczegółów, a nie tylko pobieżnie przeczytać, ale jak widać warto – podkreśla s. Anna.

Pierwsza trójka uczniów pojedzie na finał ogólnopolski, który odbędzie się od 10 do 11 czerwca w Niepokalanowie.

Przed ogłoszeniem najlepszej siódemki uczestnicy wzięli udział we Mszy św.

« ‹ 1 › »
Diecezjalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Foto Gość DODANE 18.04.2024 AKTUALIZACJA 18.04.2024

Diecezjalny finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W III Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze 18 kwietnia odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wszystko to pod egidą Katolickiego Stowarzyszenie "Civitas Christiana".  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

publikacja 18.04.2024 18:46

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BIBLIA
  • CIVITAS CHRISTIANA
  • KONKURS
  • ZIELONA GÓRA

Polecane w subskrypcji

  • Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Rewolucja seksualna: skąd przyszła i dokąd zmierza? Czy możliwe jest wyhamowanie rozpoczętych przez nią procesów?
  • Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
    • Edukacja
    • Agata Puścikowska
    Polska szkoła złych decyzji. Podsumowanie roku szkolnego 2024/2025 i dokonań minister Barbary Nowackiej
  • Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
    • Kościół
    • Przemysław Kucharczak
    Kawał górala. Mała ojczyzna ks. Józefa Tischnera
  • „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
    • Rozmowa
    • Magdalena Dobrzyniak
    „Pauza nie oznacza odwrotu”. Rozmowa z kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X