Już jutro koncert uwielbienia z okazji 900-lecia diecezji lubuskiej

W kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim 20 kwietnia odbędzie się uroczysty koncert 900-lecia diecezji lubuskiej. Zapowiada się ciekawie!

Koncert poprowadzi Hubert Kowalski, a towarzyszyć mu będą Leopold Twardowski i Jakub Tomalak. - Wszyscy są znanymi muzykami i kompozytorami, którzy od wielu lat organizują m.in. koncert "Jednego Serca Jednego Ducha". To największy koncert uwielbienia w Europie, który co roku odbywa się w Boże Ciało w Rzeszowie - wyjaśnia Robert Malina, jeden z organizatorów. - W repertuarze koncertu znajdą się utwory autorstwa naszych prowadzących oraz wzniosłe utwory chrześcijańskie, jak np. hymn "Te Deum" - dodaje.

Muzykom będą towarzyszyć ICON Orkiestra oraz chór złożony z mieszkańców regionu. - Wystąpi ok. 80 chórzystów z różnych miejscowości naszej diecezji, którzy w tym pięknym wydarzeniu będą śpiewem dziękować Bogu za 900 lat chrześcijaństwa na tych ziemiach - zapowiada organizator. - Świętowanie tej rocznicy przypomina o korzeniach tworzenia się naszej państwowości, która była i jest związana z chrześcijaństwem. Czujemy się niezwykle wyróżnieni tym, że to właśnie nasze Ośno zostało wybrane na miejsce głównych uroczystości jubileuszu - dodaje.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 18.

Koncert pod honorowym patronatem bp. Tadeusza Lityńskiego to jedno z wydarzeń, które uświetnią główne uroczystości obchodów 900-lecia diecezji lubuskiej, a które zaplanowano w Ośnie Lubuskim na 11 maja.

Przypomnijmy, że biskupstwo lubuskie zostało założone przez Bolesława Krzywoustego oraz legata papieskiego Idziego w 1124 roku. Należało do metropolii gnieźnieńskiej.

« 1 »