W ten weekned spotkanie dla byłych i obecnych oazowiczów

Czy wiecie, że przez pół wieku niemal 450 tys. osób przeszło drogę formacji lub przynajmniej raz wzięło udział w rekolekcjach wakacyjnych? W ten weekend odbędą się wyjątkowe spotkanie dla byłych i obecnych oazowiczów. Nie może was zabraknąć!

W ramach jubileuszu 50-lecia obecności Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji w sześciu miejscowościach odbędzie się spotkanie. Nie zabraknie modlitwy, ale też czasu na wspominki. Na jubileuszowy dzień wspólnoty zaproszeni są: kapłani, animatorzy kapłanów, animatorów, pary Domowego Kościoła. - W większości przypadków skupiamy się na dwóch aspektach: Eucharystii, jako duchowym dziękczynieniu, oraz agapie, czyli spotkaniu we wspólnocie braci i sióstr - wyjaśnia ks. Dariusz Korolik, moderator Ruchu Światło-Życie.

- Wybrano sześć miast, aby dać możliwość dojazdu w różne miejsca diecezji dla obecnych jak i byłych oazowiczow, a także sympatyków ruchu. Spotkania są otwarte. Szczególne miło byłoby zobaczyć tych, którzy przez ostatnie 50 lat uczestniczyli w formacji, oazach, posłudze. Niech każdy z nich czuje się bardzo zaproszony i oczekiwany! Oczywiście oczekujemy obecnych członków Ruchu Światło-Życie oraz tych, którzy poszukują swojej wspólnoty w Kościele - dodaje.

Poniżej list miejsc i daty spotkań:

  • 26 kwietnia w parafii Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., rozpoczęcie o 17.15 nieszporami,
  • 27 kwietnia w parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00,
  • 27 kwietnia w parafii św. Wojciecha w Czerwieńsku, rozpoczęcie o Eucharystią o 16.00,
  • 27 kwietnia w parafii Nawiedzenia NMP w Lubsku, rozpoczęcie Eucharystią o 11.30,
  • 27 kwietnia w parafii św. Klemensa w Głogowie, rozpoczęcie Eucharystią o 16.00,
  • 28 kwietnia w parafii św. Józefa w Nowej Soli, rozpoczęcie Eucharystią o 15.30.
« 1 »