Przyjaciele przyjadą do Paradyża

Już w niedzielę 5 maja diecezjalna pielgrzymka "Przyjaciół Paradyża". To wyjątkowa wspólnota modląca się o nowe powołania i wspierająca kleryków Wyższego Seminarium Duchownego przygotowujących się do kapłaństwa.

Przyjaciele Paradyża to dzieło duchowej pomocy powołaniom, które powstało w 1991 r. z inicjatywy ówczesnego ordynariusza bp. Józefa Michalika jako grupa modlitewna o zasięgu ogólnodiecezjalnym. Jej członkowie angażują się w duchową i materialną pomoc osobom powołanym do życia kapłańskiego i zakonnego, zwłaszcza przygotowującym się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. - Majowe spotkanie modlitewne jest pięknym wyrazem naszej wspólnej troski o nowe powołania dla naszej diecezji, jak i również otoczeniem modlitwą wszystkich duchownych w diecezji - podkreśla ks. Tadeusz Kuźmicki, diecezjalny opiekun.

Jak co roku zaplanowano wspólną Eucharystię, której w tym roku będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Natomiast wcześniej konferencję wygłosi rektor seminarium - ks Mariusz Jagielski. - Naszą pielgrzymkę zakończymy zawierzeniem wszystkich przynależących do wspólnoty "Przyjaciół Paradyża" oraz całego dzieła troski o powołania i ich wspierania, którego dokona ks. Damian Drop - diecezjalny duszpasterz powołań przed obrazem Matki Bożej Paradyskiej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich - wyjaśnia ks. Kuźmicki. - Naszą modlitwą chcemy ogarnąć szczególnie tych, którzy w tych dniach zastanawiają się nad swoim powołaniem. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i wspólnotowego spotkania - dodaje.

Program pielgrzymki:

  • 11:00 – godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencja ascetyczna,
  • 11:45 – przygotowanie do liturgii,
  • 12:00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, a później posiłek,
  • 14:30 – spotkanie w kościele,
  • 15:00 – nabożeństwo majowe, zawierzenie dzieła duchowej pomocy powołaniom Matce Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich i zakończenie pielgrzymki.
« 1 »