W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafiach całej diecezji odbyły się uroczyste procesje eucharystyczne. W Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze i Głogowie modlitwie przewodniczyli biskupi.
Bp Tadeusz Lityński poprowadził procesję eucharystyczną w Gorzowie Wlkp. Wyruszyła po Mszy św. w katedrze i przeszła ulicami Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, Sikorskiego. Zakończyła się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą. - Kochać to być obecnym - przypomniał w homilii biskup. - Dlatego dzisiaj, w tej procesji eucharystycznej wyszliśmy na ulice Gorzowa, aby przypomnieć sobie o naszym powołaniu, którym jest eucharystyczny styl życia! Miłości Jezusa nie da się zamknąć w murach świątyń! Ona pragnie wychodzić do świata, pragnie wychodzić w nas i przez nas, pragnie być dzielona! - dodał.
Natomiast w Zielonej Górze procesji przewodniczył bp Adrian Put. Zielonogórska procesja wyruszyła z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela zakończyła się przy konkatedrze. Homilię biskup wygłosił przy kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej:
Natomiast w Głogowie procesja wyruszyła z kościoła pw. św. Klemensa, a zakończyła się w kościele pw. św. Mikołaja. Tu modlitwie przewodniczył bp Paweł Socha.
Pierwsza procesja Bożego Ciała została odprawiona w 1246 r. w Liege z inicjatywy św. Julianny z Cornillon. - Święto początkowo miało charakter lokalny, jednak już w 1264 r. pochodzący z Liege papież Urban IV wprowadził je w Rzymie - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej. - Dla całego Kościoła zatwierdził je w XIV w. Jan XXII. Używane do dzisiaj teksty liturgiczne tej uroczystości opracował wybitny teolog św. Tomasz z Akwinu. Pierwsze procesje Bożego Ciała w Polsce odbyły się już w XIV w. w Płocku i we Wrocławiu. Od wieku XVI wprowadzono istniejący do dzisiaj zwyczaj śpiewania Ewangelii przy czterech ołtarzach - dodaje.