Żarska figura Najświętszej Maryi Panny ofiarą aktu wandalizmu

W nocy z soboty na niedzielę doszło w Żarach do aktu wandalizmu. Nieznany sprawca oberwał dłonie figurze Najświętszej Maryi Panny przy ul. Zielonogórskiej.

Figura Matki Bożej w białej sukni, niebieskim welonie i wieńcem z dwunastu gwiazd swoimi rozłożonymi dłońmi od lat zapraszała do modlitwy. Niestety te dłonie ktoś zniszczył. – Przyszedł do mnie zapłakany mężczyzna i mówi: „Proszę księdza, tragedia!”. Zapytałem, co się stało, a on powiedział, że ktoś zniszczył dłonie Matce Bożej – relacjonuje ks. Leszek Okpisz, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach. – O akcie wandalizmu oczywiście powiadomiliśmy od razu policję i księdza biskupa – dodaje.

Figurka od lat znajduje się przy ul. Zielonogórskiej. – To miejsce już na stałe się wpisało w krajobraz Żar. Tutejsi mieszkańcy troszczą się o teren wokół figurki, cały czas dbają o to miejsce i oczywiście modlą się przy niej podczas nabożeństw majowych – wyjaśnia proboszcz.

Ks. Leszek już zapowiada odnowienie figurki i zaprasza w najbliższą sobotę – wszystkich mieszkańców Żar i okolic – na modlitwę przebłagalną do żarskiej fary na modlitwę. – Chcemy przeprosić Boga za ten akt wandalizmu – mówi proboszcz. – To jest uderzenie w coś, co przedstawia dla nas wartość. Matka Boża w naszej polskiej tradycji jest bardzo czczona i nie możemy godzić się na takie czy inne akty wandalizmu. Nie możemy stać biernie, ale stanąć w obronie tych wartości. Nikt z nas nie pozwoliłby, aby ktoś niszczył nasz dom, tak samo nie chcemy niszczono miejsca kultu – dodaje.

Modlitwa ekspiacyjna za grzech znieważanie figury NMP – w ramach Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca – rozpocznie się 6 lipca o godz. 8 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..