Tegoroczne dni duszpasterskie odbywają się nie jak co roku w Paradyżu, gdzie trwa remont, ale w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. To okazja do modlitwy, formacji i omówienia duszpasterskich wyzwań.
Dni duszpasterskie to bardzo ważna część formacji kapłańskiej. Organizowane są systematycznie dwa razy w roku pod koniec wakacji letnich i w okresie zimowym.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu "900-lecie powstania diecezji lubuskiej. Historia i przesłanie", który wygłosił ks. dr hab. Grzegorz Wejman z Uniwersytetu Szczecińskiego. Gościem specjalnym był bp prof. Janusz Mastalski z Krakowa, który jest autorem książek naukowych i popularnonaukowych oraz artykułów na temat wychowania dzieci i młodzieży, prowadzi kursy dla nauczycieli i wychowawców, a także rekolekcje. W listopadzie poprowadzi rekolekcje kapłańskie w Głogowie.
Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński:
Rokitniańskie Dni DuszpasterskiePierwszego dnia nowi proboszczowie złożyli swoją przysięgę:
Nowi proboszczowie
Dni duszpasterskie mają wymiar ludzki i duchowy. - W wymiarze duchowym to wspólne spotkanie na modlitwie. Wspólnie odmawiamy liturgię godzin, słuchamy konferencji duchowej, a na koniec otrzymujemy błogosławieństwo od pasterza naszej diecezji - wyjaśnia ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz parafii pw. św. Stanisława Kostki z Sulechowie. - Niezwykle ważny jest też wymiar ludzki. Na co dzień kapłani posługujący w parafiach bardzo często są sami albo tylko w małej wspólnocie. I takie dni są sposobnością, abyśmy mogli spotkać się razem z naszym pasterzem nie tylko by się pomodlić, ale wymienić się doświadczeniami, poradzić się i skonsultować pewne kwestie - dodaje.