W sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu 28 września odbył się diecezjalny dzień skupienia Parafialnych Zespołów Caritas. Był czas na modlitwę, prelekcje, obiad, a także omówienie czekających wolontariuszy wyzwań.
Diecezjalny dzień skupienia, jak podkreśla dyrektor Caritas - ks. Stanisław Podfigórny, to nie tylko okazja do omówienia bieżących spraw i zaplanowanie najbliższych działań, ale też forma podziękowania wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas:
Podziękowanie dla Parafialnych Zespołów CaritasParafialne Zespoły Caritas tworzą osoby, które bezinteresownie niosą wsparcie potrzebującym na terenie swoich parafii. Takich zespołów jest w całej diecezji blisko 200. - Dziś do Grodowca przyjechało 150 osób z całej diecezji. Są takie osoby, które dopiero chcą założyć taką grupę w swojej parafii, ale i takie, które już działają 20 czy 30 lat. To dobra okazja do wymiany doświadczeń, ale też wzajemnego wsparcia - podkreśla Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. - Warto podkreślić, że wszystkie PZC bardzo szybko zaangażowały się w zbiórki na rzecz powodzian. Są z nami w stałym kontakcie i zebrane dary przywożą do naszych magazynów, a ofiary pieniężne wpłacają na konta - dodaje.
Jak co roku przyjechała delegacja z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku. - Na co dzień wspieramy dzieci, chorych, niepełnosprawnych i ubogich. To spektrum pomocy jest bardzo szerokie. Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby - wyjaśnia Krystyna Butkiewicz.
Głównym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem dyrektora Caritas. Natomiast wszystko zakończyło się zawierzeniem Matce Bożej wszystkich wolontariuszy Caritas oraz wszystkich, do których Pan Bóg ich posyła.
W trakcie spotkania odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętego Franciszka.