Odpust różańcowy w Rokitnie

Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie zaprasza w najbliższą sobotę 5 października na odpust z okazji święta Matki Bożej Różańcowej. Co roku tego dnia odbywa się diecezjalna pielgrzymka grup Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka.

Tegoroczny odpust różańcowy odbędzie się pod hasłem: "Zróbcie wszystko, cokolwiek Mój Syn wam powie". Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10 Różańcem na dróżkach rokitniańskich oraz procesją ze sztandarami. W tym roku modlitwę poprowadzą róże Żywego Różańca z Nowogrodu Bobrzańskiego, a oprawą muzyczną zajmie się Przemek Szczotko.

Później konferencję pt. „Wolny Człowiek” wygłosi Rafał Porzeziński, prezes Stowarzyszenia Ocaleni. Głównym punktem programu będzie Msza św. w samo południe, której będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski z Legnicy. Po Mszy przewidziano posiłek dla pielgrzymów, a o godz. 14.30 w bazylice spotkanie dla odpowiedzialnych za grupy różańcowe w parafiach.

Żywy Różaniec to wspólnota modlitewna, której członkowie w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat podejmują systematyczną modlitwę różańcową, zwłaszcza w intencjach wskazywanych każdego miesiąca przez Ojca Świętego. - Stowarzyszenie Żywego Różańca zrodziło się z inicjatywy Pauliny Jaricot w Lyonie w 1826 r., szybko zyskało aprobatę Kościoła i rozwinęło się w wielu krajach. Członkowie stowarzyszenia zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej dziesiątki Różańca - przypomina ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy Kurii Biskupiej.

Natomiast Apostolat Margaretka zrzesza osoby modlące się za kapłanów. Powstał w Kanadzie w 1981 roku. - Jego podstawową komórkę stanowi tzw. margaretka - grupa modląca się w intencji konkretnego księdza. Tworzy ją siedem osób - podobnie jak siedem płatków składa się na kwiat margaretki - które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia - tłumaczy rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..