Różaniec to bardzo głęboka modlitwa spotkania z Bogiem

​"Uczynić różaniec modlitwą wszystkich" to hasło rekolekcji, które od 28 do 30 marca odbywają się w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Prowadzą je rokitniański kustosz i siostry loretanki.

Krzysztof Król

|

GOSC.PL

dodane 29.03.2025 17:25

To pierwsze tego typu rekolekcje w Rokitnie. Do ich organizacji - jak podkreśla kustosz ks. Marcin Kliszcz - inspiracją byli pielgrzymi przybywający do Rokitna:

Rekolekcje różańcowe w Rokitnie - ks. Marcin Kliszcz
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

​Wraz z kustoszem rekolekcje prowadzą siostry loretanki z redakcji czasopisma "Różaniec". - Chcemy przede wszystkim przybliżyć uczestnikom rekolekcji modlitwę różańcową i powiedzieć uczestnikom, jak można wejść w jej głębię. Oczywiście nie zabraknie odniesień do bł. Pauliny Jaricot, która założyła Żywy Różaniec - wyjaśnia s. Emmanuela Stachurska CSL. - To bardzo głęboka modlitwa spotkania z Bogiem. Czasami zatrzymujemy się na paciorkach, które przesuwamy, i modlitwie ustnej, a - jak podkreślała bł. Paulina - to jest ciało modlitwy różańcowej, a duchem jest medytacja i spotkanie z żywym Bogiem - dodaje.

Więcej w 14 numerze Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego na 6 kwietnia.

1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..