Koronkowa akcja przed święceniami

Krzysztof Król

publikacja 25.05.2015 23:35

Dla Ciebie to tylko kilka minut, a dla nich bezcenne wsparcie. Przyłącz się do wspólnej modlitwy za diakonów, którzy w sobotę przyjmą święcenia kapłańskie. Weź różaniec do ręki i odmów choć raz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ich intencji.

Koronkowa akcja przed święceniami Od lewej: Dk. Michał Płończak, dk. Piotr Kamiński, dk. Jakub Włodarczak i dk. Łukasz Żołubak Krzysztof Król /Foto Gość

Już w najbliższą sobotę czterech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Bezpośrednim przygotowaniem do tego wydarzenia są rekolekcje, które odbywają się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Bledzewie. Prowadzi je diecezjalny ojciec duchowny: ks. Zygmunt Zapaśnik.

Diakoni przygotowujący się do święceń kapłańskich to: Michał Płończak z parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie, Piotr Kamiński z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze, Jakub Włodarczak z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku i Łukasz Żołubak z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu.

Święcenia kapłańskie odbędą się o godz. 10.00 w gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wlkp. Dzień później świeżo upieczeni kapłani odprawią prymicje w swoich rodzinnych parafiach.

Kandydaci do święceń o swoim powołaniu:

dk. Michał Płończak

dk. Piotr Kamński

dk. Jakub Włodarczak

dk. Łukasz Żołubak