Nowy numer 50/2018 Archiwum

Nie likwidujmy Okien Życia!

Komitet Praw Dziecka ONZ ogłosił wiadomość, że planuje wymóc na Parlamencie Europejskim wydanie zakazu funkcjonowania Okien Życia, w których pozostawiane są niechciane noworodki. Diecezjalna Caritas zdecydowanie się temu sprzeciwia.

– Jako jeden z koronnych powodów urzędnicy ONZ podają, że dzieci mają prawo do poznania swoich rodziców, a pozostawione w Oknach Życia są rzekomo tego prawa pozbawione – wyjaśnia Anna Maria Fedurek i kontynuuje: – Jako organizacja, która na terenie kraju otworzyła 50 takich okien, pytamy: jakie ma prawa dziecko, które trafia do śmietnika?

Do tej pory w Oknach Życia na terenie całej Polski pozostawiono 44 niemowlęta. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej są dwa takie okna. Jedno w Zielonej Górze, a drugie w Gorzowie Wlkp. W Winnym Grodzie nie pozostawiono dotąd dziecka, a w Gorzowie do Okna Życia trafiła już trójka dzieci. – Dla nas wartość życia jest ponad wszystko, a okno temu służy. Oczywiście jesteśmy świadomi, że to nie jest idealna forma pomocy, ale na pewno lepsza niż drastyczne sytuacje, o których dowiadujemy się z mediów.

Okno Życia to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy