Nowy numer 43/2020 Archiwum

I love the Lord

Podczas Festiwalu Życia w Zielonej Górze i Gorzowie będzie można na żywo usłyszeć gospel. W Winnym Grodzie 22 marca odbędzie się koncert, a w mieście nad Wartą 23 i 24 marca warsztaty. Tą wyjątkową muzykę przybliży Chór "Space of Grace".

„I love the Lord”, „He’s able” czy też „ Lord you are good” – to tylko kilka utworów jakie będzie można usłyszeć podczas koncertu w Zielonej Górze. – Warto przyjść na koncert by choć na chwilę pozwolić wyrwać się z zagonienia, codzienności, podarować sobie chwile radości i wzruszeń przy muzyce i Słowu Boga mającemu moc czynienia w naszym życiu cudów – zauważa Mieczysława Murak, liderka Chóru "Space of Grace".

Chór „Space of Grace” (Przestrzeń łaski) działa od 7 lat przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Od września ubiegłego roku kieruje nim Mieczysława Murak. – Jesteśmy grupą ludzi których łączy przyjaźń, miłość do muzyki oraz pasja Bożego Słowa. Słowo gospel czyli „God” i „Spell” oznacza dobrą nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie – wyjaśnia Mieczysława Murak.

Podczas koncertu w Zielonej Górze chórowi towarzyszyć będzie gość specjalny Peter Francis. – To jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel, który jest obdarzony niezwykłym talentem muzycznym – tłumaczy dyrygentka. – Od dnia swoich narodzin jest silnie związany z Kościołem. Przez 10 lat był dyrektorem artystycznym London Community Gospel Choir. Prowadził seminaria w Birmingham i Stanach Zjednoczonych oraz warsztaty gospel w całej Polsce, Wielkiej Brytanii i Danii. Obecnie jest dyrygentem chóru „The Jabez Family”, który w tym roku wydaje swoją debiutancką płytę. Ponadto uczy w klasie śpiewu w pierwszej w Polsce Akademii Muzyki Gospel w Katowicach – dodaje.

23 i 24 marca Chór „Space of Grace” poprowadzi warsztaty gospel w Gorzowie Wlkp. – W warsztatach może uczestniczyć każdy! Nie trzeba mieć wykształcenia muzycznego, nie ma potrzeby czytania nut ani przechodzenia jakichś testów! Słuch, zapał, pozytywne nastawienie to właściwie jedyne kryteria kwalifikacyjne – zachęca liderka zespołu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama