Nowy numer 25/2018 Archiwum

Taki pączek smakuje podwójnie

Wolontariusze ogólnopolskiego projektu misyjnego "Młodzi dla Kamerunu" dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Wyślij pączka do Afryki", którą organizuje Fundacja "Kapucyni i Misje".

Akcja odbyła się w 6 szkołach powiatu zielonogórskiego. – Zamówiliśmy tysiąc pączków. Połowę z nich – podobnie, jak w ubiegłym roku – zafundowała nam rodzina państwa Adamczyków z Sójek. Resztę sponsorują osoby prywatne. Dochód z akcji przeznaczymy na rzecz potrzebujących w Republice Środkowoafrykańskiej. Po kiermaszu w szkołach pieniądze zostaną przelane na konto Fundacji "Kapucyni i Misje". W ubiegłym roku udało się przekazać 1 tys. zł – wyjaśnia koordynator akcji Michał Piętosa, katecheta z LO w Sulechowie.

Placówki biorące udział w akcji to: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulechowie, Gimnazjum Publiczne nr 2 w Sulechowie, Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie, Zespół Szkół w Sulechowie, Zespół Edukacyjny w Trzebiechowie i Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Zielonej Górze. – Akcja ma dwa cele. Po pierwsze – zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom w Afryce, a po drugie – chcemy uczyć młodzież "bycia dla drugiego człowieka" i wrażliwości na potrzeby innych – wyjaśnia Elżbieta Kozakiewicz, katechetka z LO nr 1 w Zielonej Górze.

W zielonogórskim ogólniaku wolontariusze zamierzają rozprowadzić 200 pączków. – W ten sposób chcemy dorzucić naszą cegiełkę, aby pomóc dzieciom w Afryce. Taki pączek dwa razy lepiej smakuje, bo jest to też dawka miłości braterskiej – tłumaczy Filip Kwiatkowski z II klasy.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma