Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Operacja na żywym organizmie

Mija rok od pożaru wieży katedralnej. Świątynia wciąż jest zamknięta dla wiernych, ale we wnętrzu i na zewnątrz sporo się dzieje. Wszystko po to, aby nie tylko odtworzyć to, co zniszczone, ale przywrócić świątyni pierwotny blask.

Osuszanie wnętrza kościoła, zdjęcie spalonej kopuły i hełmu wieży, załatwianie niezbędnych pozwoleń, przygotowywanie koniecznych projektów, ustawienie ogromnego rusztowania i wreszcie rozpoczęcie prac remontowych i renowacyjnych – tak w ogromnym skrócie można streścić miniony rok, który upłynął od pożaru gorzowskiej katedry.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma