Nowy numer 09/2020 Archiwum

Bomba wywieziona z Głogowa

Ważąca 250 kg bomba z czasów II wojny światowej już zabezpieczona przez saperów. Życie w śródmieściu wraca do normy.

Bomba została wydobyta około godz. 11.00. - Saperzy wyjeżdżają już z zabezpieczonym niewybuchem. Okazało się, że ta akcja trwała stosunkowo krótko - mówił Bogdan Kaleta, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - W tej chwili powoli przywracamy tutaj normalny ruch. To miejsce zostanie odblokowane - dodał.

Przypomnijmy, że bombę znaleziono wczoraj podczas prac remontowych na Alei Wolności w Głogowie. W rejonie objętym ewakuacją mieszkało ok. 3 tysiące osób. W wyniku ewakuacji zamknięto m.in. filię Szkoły Podstawowej nr 2, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Politechnicznych, Przedszkole Publiczne nr 2 i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Był ewakuowany także Hotel Qubus, pobliska stacja benzynowa i restauracja McDonalds.

Czytaj też: Ewakuacja 3 tys. osób

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama