GN 07/2020 Archiwum

Rocznica śmierci kustosza z Rokitna

Dziś mija dokładnie 10 lat od śmierci długoletniego kustosza sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie - ks. Tadeusza Kondrackiego.

Mszy św. w rokitniańskiej bazylice przewodniczył dziś bp Paweł Socha, który podkreśla, że ks. Tadeusz Kondracki był bardzo pokornym kapłanem. – Oddany bez reszty Panu Bogu i Matce Najświętszej tu, w Rokitnie. Gorliwy w służbie Panu Bogu, a przede wszystkim kochający ludzi. On czekał na pielgrzymów i zawsze był gotowy służyć – podkreśla bp Socha.

– A jeszcze wcześniej, kiedy był katechetą w Żarach, czy potem, gdy był proboszczem w Gorzowie, bardzo kochał młodzież i z jego duszpasterstwa pochodzi wielu kapłanów. Te parafie miały wtedy najwięcej powołań w seminarium. Porywał młodzież swoją prostotą i swoją miłością do Boga, a także radością i entuzjazmem. I stąd miał taki duży wpływ na ludzi – dodał.

Ksiądz Tadeusz Kondracki urodził się w 1940 r. w podwileńskim Hartynkowie. Mówił, że zdążył widzieć okropności wojny i że wychował się przy sanktuarium MB Ostrobramskiej.

W 1957 r. przybył z rodzicami do Rudna k. Nowej Soli. Wstąpił do wrocławskiego seminarium i przyjął święcenia kapłańskie w 1972 r. w Nowej Soli.

Ksiądz Kondracki był wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żarach, a w latach 1979–1989 wikariuszem i następnie proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gorzowie Wlkp. Kustoszem w Rokitnie został w 1989 r., tuż po koronacji cudownego obrazu.

Kapłan zmarł 29 sierpnia 2009 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama