GN 07/2020 Archiwum

III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze

Msza św. w intencji podopiecznych Caritas odbyła się 18 listopada w zielonogórskiej stołówce przy ul. Bema. Przyczynkiem był III Światowy Dzień Ubogich.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Ubogiego został ogłoszony już po raz trzeci przez papieża Franciszka. W tegorocznym orędziu papież pisze m.in. "Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”.

Po Mszy św., której przewodniczył dyrektor diecezjalnej Caritas - ks. Stanisław Podfigórny, każdy z uczestników spotkania otrzymał coś dla ciała i coś dla ducha, czyli zimowe rękawiczki i Pismo Święte. Nie zabrakło także, jak każdego dnia, obiadu, z którego korzysta codziennie ok. 200 osób.

III Światowy Dzień Ubogich.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
III Światowy Dzień Ubogich w Zielonej Górze.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Warto dodać, że podopieczni diecezjalnej Caritas uczestniczyli niedawno w Pielgrzymce Osób Bezdomnych na Jasną Górę. Relacja tutaj: TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama