Nowy numer 49/2020 Archiwum

Boże Ciało w Wielisławicach

- Prośmy o błogosławieństwo, niech Jezus błogosławi nasze domy, nasze rodziny - mówił bp Tadeusz Lityński, który w Boże Ciało modlił się z wiernymi z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Księża biskupi w tym roku na Boże Ciało udali się do wiejskich parafii. Bp Tadeusz Lityński przyjechał do Wielisławic, gdzie administratorem parafii jest ks. Waldemar Grzyb.

Na początku homilii biskup odniósł się także do trwającej pandemii. - W tym roku wyjątkowo ze względu na przepisy sanitarne Boże Ciało w naszej diecezji ma trochę inny charakter. Nie ma procesji ulicznych, które w naszych miastach gromadziły tysiące wiernych. Jest zachęta, aby w wioskach i miastach po każdej Mszy św. urządzić procesję wokół kościoła albo do drzwi i udzielić na zewnątrz błogosławieństwa eucharystycznego. Dzień dzisiejszy to czas błogosławieństwa. Dzisiaj wyznawana wiara poprzez modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, przyjęcie błogosławieństwa daje nam poczucie godności dziecka Bożego, obdarzonego miłością Ojca, który jest w niebie i który oczekuje naszej obecności - zauważył bp Lityński.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama