Nowy numer 23/2020 Archiwum

Niedzielne kazanie kustosza z Rokitna

- On nas nie opuści, nie lękajmy się, to tylko trochę bardziej prawdziwa lekcja i obyśmy dobrze odrobili zadanie domowe. Wszak Jezus powiedział: "Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem" - mówił w kazaniu ks. Piotr Bortnik, kustosz rokitniańskiego sanktuarium.

Pełny tekst kazania na V Niedzielę Wielkiego Postu

To już wiemy - Jezus znał i kochał Łazarza i Jego siostry. I dlatego z niesamowitą mocą echem odbijają się słowa w pustych dziś kościołach: „Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?”. Nie, nie. Taki wyrzut od obcych ludzi to jeszcze za mało, to za słabo, by wyrazić cały ból, jaki przeszywa serce, gdy nasi bliscy odchodzą.

By zrozumieć tę pustkę, która pozostaje po bliskiej osobie, której już nie ma, konieczne jest dopowiedzenie uczynione przez najbliższych – jakże pełne bólu i równie bolesnego zadziwienia. Czyni to Marta: „Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł”.

Panie, czy musimy dziś pytać, a może ciśnie nam się do głowy i ta druga myśl: gdybyś tu był...

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama