Nowy numer 48/2020 Archiwum

Przebieg Wielkiego Tygodnia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Jak będą wyglądać kolejne dni Wielkiego Tygodnia? Szczegółowe zalecenia dyrektora wydziału duszpasterskiego - ks. Roberta Patro.

Wielki Tydzień i Święte Triduum Paschalne w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na podstawie dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 25 marca br., ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 11 kwietnia br. zarządzenia władz cywilnych, obrzędy Wielkiego Tygodnia należy sprawować bez udziału ludu (na ten czas kościół pozostaje zamknięty), a jedynie z wyznaczonymi imiennie posługującymi, których liczba nie przekroczy 5 osób.Rozporządzenia te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji i obowiązującego prawa cywilnego.

Niedziela Palmowa (5 kwietnia)

1. Upamiętnienie wjazdu Pana do Jerozolimy powinno być obchodzone wewnątrz kościoła. Należy zastosować trzecią formę przewidzianą przez Mszał Rzymski.

2. Transmisja z diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej w Paradyżu odbędzie się o godz. 10.30 na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radia Zachód.

II. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa

Te dni należy w miarę możliwości poświęcić na sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z zachowaniem wcześniej opublikowanych zasad.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama