Nowy numer 08/2020 Archiwum

Przewodnik życiowy

„Czym Abraham ugościł Boga i aniołów, gdy przyszli do niego?” – znasz odpowiedź na to pytanie? Oni znają – na to i wiele innych, trudniejszych.

Edycja diecezjalna odbywała się 9 i 10 marca w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. – Ten konkurs ma przede wszystkim rozmiłować ministrantów w Piśmie Świętym – wyjaśnia ks. Łukasz Łaszkiewicz z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.

W grupie młodszej najlepszy okazał się Jakub Mielcarz z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, drugie miejsce zajął Miłosz Ziółkowski z Rzepina, a trzecie Miłosz Prokop z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. Natomiast w grupie starszej indywidualnie zwyciężył Jakub Bielewicz z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela. Drugi był Bartosz Aniunkiewicz z parafii pw. NMP Królowej Polski w Gorzowie Wlkp., a trzeci Bartłomiej Wieliczko z Rzepina. Natomiast drużynowo, po dogrywce, najlepsi okazali się ministranci z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp., którzy uplasowali się przed kolegami z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze oraz ministrantami z parafii pw. św. Józefa w Dobiegniewie. W konkursie wzięły udział 33 osoby z 9 parafii. – Czytam codziennie Pismo Święte. To dla mnie inspiracja, jak mam postępować i żyć. To mój przewodnik życiowy – wyjaśnia Jakub Mielcarz. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, które, jak co roku, ufundowali Piotr i Roman Gwizdowie ze Świebodzina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama