Nowy numer 2/2021 Archiwum

Po co czytać Pismo Święte?

"Co słowo Boże mówi nam w czasie pandemii koronawirusa?" - to jedno z trzech pytań, które zadaliśmy ks. Łukaszowi Łaszkiewiczowi z Katolickiego Stowarzyszenia uBIBLIJNIEni.pl.

Krzysztof Król: W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny. To chyba idealny czas na przygodę z Biblią, ale od czego zacząć?

Ks. Łukasz Łaszkiewicz: Najważniejsze, aby słowo Boże czytać. Św. Augustyn mówi nam po prostu: „Bierz i czytaj!” („tolle, lege”). Chodzi o to, aby wypracować w sobie pewien nawyk codziennej lektury słowa Bożego. Jak o tym nie zapomnieć? Czasem najprostsze sposoby są najlepsze! Wiele osób z kręgu biblijnego, który prowadzę przy parafii w Czerwieńsku, specjalnie kładzie Pismo Święte w widocznym miejscu, aby pamiętać o codziennym czytaniu. Można zacząć od ewangelii, psalmów, ale zachęcam każdego także do przeczytania Pisma Świętego w całości. Tutaj nawiązujemy do św. Hieronima, który powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Czy znamy całe Pismo Święte? Czy znamy Chrystusa? Warto zadać sobie to pytanie. Zapraszam, aby wejść na stronę www.ubiblijnieni.pl, tam znajdziemy plan, który pomoże nam przeczytać Pismo Święte w ciągu jednego roku.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama